دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان با بیان اینکه خط مشی جامعه اسلامی مهندسین باید همان راه و روش شهید بهشتی باشد، گفت: رویکرد ما حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در دهمین کنگره جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان با بیان اینکه امام حسین(ع) به دنبال برقرار کردن سیره پیامبر اکرم(ص) در جامعه بود، اظهار داشت: سیره نبی اکرم(ص) و امام علی(ع) نیز آئین و روش ابراهیم(ع) و بر مبنای رشد بود.

وی افزود: شهید مطهری رشد را حفظ و حراست از سرمایه‌هائی که در اختیار انسان بوده می‌داند و در همین راستا سرمایه امام حسین(ع) اسلام و آئین اسلام بوده است.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان با بیان اینکه بیش از 25 سال از تاسیس جامعه اسلامی مهندسین در استان اصفهان می‌گذرد، تصریح کرد: در مدت فعالیت خود فراز و نشیب‌های متعددی را گذرانده‌ایم که سبب کسب تجربیات بسیار در دوران فعالیت این تشکل شده است.

وی خاطرنشان کرد: از اقدامات اولیه‌ ما این بود که با آیت‌الله مظاهری صحبت کردیم تا درس‌های اخلاقی‌شان را در استان اصفهان برگزار کنند، در مجموع اقدامات خوبی در راستای ارتقا و مسائل فرهنگی به راه افتاد که اثرات مثبتی از خود به جا گذاشته است.

سقائیان نژاد با بیان اینکه خط مشی جامعه اسلامی مهندسین باید خط مشی شهید بهشتی باشد، گفت: رویکردمان حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در حال حاضر هر روز جوانان زیادی به جامعه اسلامی مهندسین افزوده می‌شوند که حضور آنها فرصت خوبی برای برپا شدن فعالیت‌های این تشکل است.

وی با بیان اینکه بدون تشکیلات در کشورمان نمی‌توان فعالیت کرد و هنوز در کشورمان حزب قوی نداریم، افزود: این تشکیلات باید در خط اسلام و ولایت حرکت کند و نمی‌شود یک روزه نماینده مجلس و رئیس جمهور شد.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان درباره فعالیت‌های آموزشی در جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: اعضای این تشکل در بدو عضویت خود به صورت ویژه آموزش‌های اعتقادی و احکامی و سپس آموزش‌های سیاسی را می‌بینند.

وی با بیان اینکه در زمان شهید بهشتی، مرحوم پرورش به امر آموزش تأکید بسیاری داشتند، گفت: هدف ما این است که فعالان این تشکل تحت آموزش‌های صحیح و اصولی قرار گیرند، در همین راستا اگر نمی‌توان جوانان را دور هم جمع کرد باید از طریق فضای مجازی آموزش‌های از راه دور را در دستور کار قرار دهیم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست