از شرق تا خبر جنوب
گاف روزنامه های اصلاح طلب در مورد نتیجه انتخابات آمریکا
چهارشنبه 19 آبان 1395, 15:07

 

 

 رویش نیوز- سرویس سیاسی: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سرانجام برگزار شد و نتیجه ای در آن رقم خورد که با اکثر پیش بینی ها و نظر سنجی ها در تناقض بود. دونالد ترامپ نامزد مورد حمایت جمهوری خواهان در انتخابات پیروز و به عنوان رییس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شد.

اما موضوعی که در سطح کشور توجه را جلب می کند ذوق زدگی روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب برای هیلاری کلینتون بود. این روزنامه ها در اقدامی که به نظر می رسید مثل همیشه هماهنگ بوده است و در حالی که انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به پایان نرسیده و نتایج مشخص نبود، تصویر و تیتر اصلی خود را به پیروزی کلینتون در انتخابات اختصاص دادند و با شور و شعف بسیار به استقبال هیلاری کلینتون رفتند.

این روزنامه ها از مدت ها قبل به حمایت علنی از کلینتون پرداخته و وی را به عنوان رییس جمهور ایده آل آمریکا برای ایران بر شمرده اند و این شوق از حضور کلینتون با تأثیر پذیری از نظر سنجی های درون آمریکا باعث شد که جشن زودهنگامی برای پیروزی کلینتون بگیرند و با این چهره بر صدر پیشخوان های روزنامه امروز حضور یابند. هر چند ترامپ و کلینتون هر دو از یک سیستم خارج شده و یکی از دیگری بدتر هستند اما این حمایت اصلاح طلبان از کلینتون جای بسی سوال دارد. فقط باید این نکته را متذکر شد که هیلاری یکی از اصلی ترین حامیان فتنه 88 بوده و طراح اصلی ایجاد داعش است.

این استقبال اصلاح طلبان از هیلاری خیلی هم خوش یمن نبود و دونالد ترامپ امروز در شگفتی همگان رییس جمهور آمریکا شد. ترامپ در بین اصلاح طلبان محکوم به انجام رفتارهای پوپولیستی بود و به همین خاطر هم آن ها کلینتون را به وی ترجیح داده بودند. البته این روزنامه نگاران حضور کلینتون در ریاست جمهوری را تضمینی بر ادامه روند برجام تقریبا هیچ و خسارت محض می دانستند و به همین خاطر از وی حمایت می کردند که حمایتشان باعث به وجود آمدن افتضاح امروز در برگزاری جشن پیروزی کلینتون بود. البته به نظر می رسد که در دولت هم چنین باوری وجود داشت و موضع گیری رییس جمهور روحانی درباره انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا حاکی از نگرانی هایی درباره ادامه روند برجام بود.

به هر حال از برخی از این روزنامه ها مانند روزنامه خبر جنوب که متعلق به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد است و در جدول یارانه مطبوعات دولت یازدهم، در رتبه سوم قرار دارد توقع می رفت تا کمی حرفه ای تر عمل کند تا مجبور نشود در میانه روز دست به تغییر صفحه اول بزند و یارانه دولتی را هدر دهند.

 

نظرات

- دوستي
متاسفانه روزنامه هاي اصلاح طلب با مطالب بي خاصيت و تحليلهاي آبكي و منطبق برخواست دگرانديشان و انور آبي ها هر روزمنتشر ميشوند وبا اسف از پول ملت بانام يارانه و برخلاف منافع وعرف جامعه ايراني قلمفرسايي ميكنند و اين خصيصه دولت تعاملي است كه اين مطبوعات را حمايت ميكندو زهي تاسف
1395-08-24 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.