با سکوت خبری غول های رسانه ای جهان؛
برخورددوگانه‌امپریالیسم‌رسانه‌ای بااعتراض‌ پس‌ازانتخابات درایران‌وآمریکا
یکشنبه 23 آبان 1395, 16:13

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سرانجام با حواشی خاص و سنگینش به پایان رسد و در حالی که پیش بینی ها و نظر سنجی ها هاکی از انتخاب هیلاری کلینتون بود؛ دونالد ترامپ توانست با کسب اکثریت آرای الکترال و در عین این که آرای مردمی کمتری داشت، رییس جمهور آینده آمریکا شد. اما این انتخابات آمریکا همانطور که در حواشی قبل از انتخابات با دیگر انتخابات های آمریکا تفاوت داشت در پس از انتخابات هم شاهد اتفاقات عجیبی بود. برخورد دوگانه امپریالیسم رسانه ای با اعتراض پس از انتخابات در ایران و آمریکا

مردم آمریکا و مخالفان ترامپ که از انتخاب او به عنوان رییس جمهور آمریکا به نوعی ناراضی بودند این بار اعتراض خود را به نوعی بروز دادند. در برخی از شهرهای بزرگ آمریکا از روز اعلام نتایج انتخابات شاهد تنش، جنجال و حضور معترضان در خیابان ها هستیم. کالیفرنیا، سیاتل، تگزاس و ... شهرهایی هستند که این روزها را با اعتراضات مردمی طی می کنند. تظاهراتی که ابتدا با مخالفت با ترامپ آغاز شده و این روزها صدای تجزیه طلبی از شهرهایی مثل کالیفرنیا و تگراس شنیده می شود.

اما اتفاقاتی در این تجمعات در حال افتادن است، بازداشت گسترده معترضان، و حتی کشته شدن یک نفر در این تجمعات تا روز گذشته رخ داده است. اما در واقع رسانه هایی مثل bbc و حامیان حقوق بشر در جهان سکوت کرده اند در حالی که اگر این اتفاق در تهران یا جای دیگری افتاده بود گوش جهان را کر می کردند که وا مصیبتا که خون بشری به ظلم ریخت و صدا از کسی در نیامد.

کافی است رفتار رسانه سلطنتی انگلیس را در قضیه ندا آقا سلطان و فردی که در اعتراضات آمریکا کشته شد مقایسه کنید. در حالی که اعتراضات مردمی در آمریکا چند ده هزار نفری شده است این BBC است که هیچ موضعی در مقابل این اتفاقات نمی گیرد و به جای آن توصیه نامه ای برای قبول غیرمنتظره انتخابات می دهد.

به راستی این سکوت رسانه ای رسانه های آمریکایی، انگلیسی از کجا نشأت می گیرد. مگر نه این که این رسانه در خدمت پول و سرمایه و امپریالیسم بوده و هر آن که این قدرتها بخواهند ساکت شده و برای پذیرش نتیجه انتخابات به جای آن که ریختن در خیابان را پیشنهاد داده و آموزش ساخت کوکتل مولوتف بدهند پیشنهاد رابطه جنسی و یوگا می دهند. هر چند که دیگر این حنا هم رنگی ندارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.