رویش نیوز- سرویس سیاسی: در روزهای گذشته رسانه‌ها خبر از قطعی شدن حکم انفصال از خدمت شهردار بهارستان دادند. حکمی که بنا بر گفته جهانگیری، عضو شورای شهر بهارستان، به خاطر تخلفات مالی بوده است و 13 آذر ماه صادر شده و شورای شهر موظف است فرد دیگری را جایگزین وی کند. این تنها پرونده موجود از تخلفات مدیران شهری در دستگاه قضا نبوده است. دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان، برای شهردار گلپایگان و دو کارمند شهرداری بهارستان نیز به سبب تخلفات مالی حکم یک سال انفصال از خدمات دولتی را صادر کرد. دو پیمانکار هم به قطع همکاری محکوم شدند.

رسیدگی دستگاه قضا به این پرونده‌ها و پرونده‌هایی از این دست جای تقدیر دارد. اما در این موارد گاهی مسائل حاشیه‌ای نیز وجود دارد که احتیاج به رسیدگی دستگاه قضا به آن ها نیز احساس می‌شود. یکی از این موارد حاشیه‌ای صحبت‌هایی است که پیرامون وجود تخلفات یا سوء استفاده مالی در زمان مدیریت قبلی شهرداری اصفهان گفته می‌شود.

فتح‌الله معین در تیرماه امسال در نطقی، خبر از پرونده‌ای درباره سوء استفاده و تخلفات مالی در زمان مدیریت سابق شهرداری اصفهان داد، پرونده‌ای که گویی با وجود درخواست اعضاء شورای شهر به آن رسیدگی نشده است. نماینده شورای شهر اصفهان حتی از دعوت مدیرکل اداره اطلاعات و دادستان عمومی و انقلاب اصفهان برای حضور در شورا و بررسی این پرونده صحبت کرده است، دعوتی که علی الظاهر تا کنون اجابت نشده است. پس از معین نیز برخی دیگر از اصلاح طلبان در مصاحبه‌هایی به این پرونده اشاره و از آن به عنوان اهرم فشاری برای ضربه زدن به اصولگرایی و حتی بالاتر از آن، دستگاه قضا استفاده کرده‌اند.

وظیفه دستگاه قضایی است که نسبت به این صحبت‌ها واکنش قاطع نشان دهد. اینکه هر از چند گاهی عده‌ای بخواهند از یک پرونده و تخلف اقتصادی که نه صحت آن مشخص است و نه ابعادش صحبت کنند و به واسطه آن به تخریب چهره دیگران بپردازند، قابل پذیرش نیست. اگر این ادعاها نادرست است که مسئولین مربوطه در دستگاه‌های نظارتی و امنیتی باید نسبت به آن واکنش نشان داده و اجازه مطرح شدن چندین باره چنین صحبت‌هایی را ندهند.

اما اگر فی الواقع چنین پرونده‌ای درباره تخلفات مالی در زمان مدیریت قبلی شهرداری اصفهان وجود داشته باشد، دستگاه قضایی می‌بایست ضمن شفاف سازی درباره روند رسیدگی به آن، هرچه سریع‌تر آن را به سرانجام برساند و مردم را از نتیجه آن مطلع کند. نباید اجازه داد که چنین مسائل و پرونده‌هایی مانند استخوان لای زخم در پیکره نظام اسلامی باقی بماند و هرروز صدمه بیشتری به آن وارد کند.

اصولگرایان نیز محافظه‌کاری را کنار گذاشته و خود در مسیر مشخص شدن درستی چنین ادعاهایی پیش‌قدم شوند. شاید تصور شود که اکنون بدنه مردمی شهر اصفهان خیلی از این مسئله اطلاعی ندارد و می‌توان در رسیدگی به آن مماشات کرد، اما باید توجه داشت که اولاً نمود بیرونی نداشتن این امر به معنی بی اطلاعی مردم نیست و ثانیاً حتی با فرض اینکه مردم نسبت به این مسائل آگاه نیستند، بالاخره روزی خواهد رسید که افکار عمومی ما را به خاطر عدم رسیدگی به چنین پرونده‌هایی مواخذه خواهد کرد و آن روز برای برگرداندن آب‌رفته به جوی بسیار دیر است. مهندس حاج رسولی‌ها چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که "دوره مدیریت سقائیان در پاکدستی مثال زدنی بود". در چنین شرایطی اگر به هر دلیلی احتمالاً پرونده‌ای در باب مسائل مالی در دوره وی مفتوح است، نباید از رسیدگی به آن واهمه داشت و اگر هم از اساس چنین موضوع و پرونده‌ای صحت ندارد، باید به شدت در مقابل اظهارنظرهایی از این دست واکنش نشان داد. مسلم بدانید که اگر وضعیت چنین پرونده‌ای مشخص نشود، در زمان انتخابات به پاشنه آشیلی بدل خواهد شد که به کل جریان اصولگرایی صدمه خواهد زد. این زمزمه‌ها و صحبت‌هایی که هر از چند گاهی مطرح می‌شود با نزدیک شدن به انتخابات بیشتر و دقیق‌تر می‌شود. باید به واقع اصولگرا بود و نگذاشت تعارفات و رودربایستی های سیاسی ما را از پیگیری عدالت منع کند.

نظرات (14)

 1. ناشناس 1395/09/23 12:39

  البته بایدبدانیداصولگرایی دیگردربین مردم جایگاهی ندارد.اگرمالاریجانی وباهنر وتوکلی وامثال اینهارااصولگرابدانیم باید بگویم کسی برای اصولگرایان هیچ ارزشی قایل نخواهد بود.افراد مذکور وهمچنین آقای ولایتی بیشترین ضربه رابه اصول گرایی زدند.

 2. محمد 1395/09/23 15:40

  زور بیخود میزنین/ رسیدگی کجا بود؟

 3. علی 1395/09/23 15:40

  اگه قرار بود رسیدگی کنند تا الان کرده بودندقم نشینان پشتشون گرمه حسابی

 4. حسینی 1395/09/23 15:41

  رویش دوباره چی شده؟ بازم اختلاف افکنی؟

 5. ندار 1395/09/23 15:42

  آقا داد دل این مردم رو پس کی قرار بگیره؟ این همه دو سال پیش شلوغش کردین که مسئول دفتر فلان و دادگستری بهمان و... چی شد حالا؟ همش کشک؟

 6. فرید 1395/09/23 15:43

  رو رو برم/ تازه نوشتی اگر پرونده ای هست؟ یعنی شما اصولگراها خودتون خبر ندارید کجا چه خبره؟ هان؟ تازه اگر هست؟

 7. مصطفی 1395/09/23 15:44

  با این کارا نمیتونین رای بخرین/ اردیبهشت نزدیکه/ دار و دسته رویش کم کم باید جول و پلاستون رو از شهرداری جمع کنین/ صاحبای اصلیش برمیگردن

 8. زهرا 1395/09/23 15:48

  کو گوش شنوا؟ شورای شهر هم بیخیال شده/ آقا اگه چیزی نبوده بیاید بگید پرونده ای نیست و اینا دروغ میگند/ اگرم بوده که خب چرا سکوت میکنید؟ بخدا اینا رو اون دنیا باید جواب بدین

 9. اصلاحطلبان که همیشه فقط فکر سیاست بازی و منافع خودشونن میخوان باز توی شورای شهر روی رای قومیتگراهای ساکن اصفهان مثل انتخابات مجلس حساب کنن و انشالله همونطور که در انتخابات مجلس این تاکتیکشون بر ضدشون عمل کرد در انتخابات شورای شهر هم اینجا هم در صورت اگاهی و اتحاد مردم بومی و مهاجرین اصفهاندوست علیه خیانت اصلاحطلبان و قومیتگراهای ضد اب اصفهان پاشنه اشیل و مسبب شکست اصلاحطلبان میشه باعث شرم بر اصلاحطلبان و لیست شکست خورده امید استانه که در انتخابات مجلس که شکست خوردن سیساسیون قومیتگرا از استانهای دیگر برای تبلیغ لیستشون می اوردن که با یک سرچ ساده سخنان ضد اب اصفهان و اصفهان ستیزانه انها همه جا بود انتخابات لنجان دور قبل و فعلی یک نمونه مطالعاتی خوب از دیاثت سیاسی استان فروشان برخی و اتحاد و اگاهی مردم بومی و مهاجر و شکست قومیتگراها و اصلاحژلبان بود

 10. مهدی 1395/09/24 14:21

  با تخریب راهی به جایی نمیبرین البته کار همیشگی تون هست الان هم که پست گرفتین و مجبورین اینطوری مطلب بزنین اما چهره سقائیان با این مطلب ها خدشه دار نمیشه

 11. امامی 1395/09/24 14:22

  شماها اگه راست میگین برسین به فسادهایی که همین الان هست/ نقد رو ول کردین، نسیه رو گرفتین؟

 12. کارمند شهرداری 1395/09/24 14:23

  مقایسه عملکردها همه چیز رو نشون میده/ آب تو هون میکوبین

 13. کاظم 1395/09/24 14:25

  چی شده، دوستان شهردار سابق و قم نشین فعلی؟ خب طلا که پاکه چه منتش به خاکه؟ اصلا رویش دروغگو/ شما که راست میگین، بیاید بگید آقا هیچ پرونده ای نیست/ اگر هم یه عده از خدا بی خبر الکی پرونده تشکیل دادند! خب بذارین بررسی شه، معلوم میشه که هیچ جا هیچ خبری نبوده دیگه

افزودن نظر

captcha