بیانیه ۶ بندی باشگاه نفت علیه سپاهان
شنبه 11 دی 1395, 21:34

 

به گزارش رویش نیوز، سایت باشگاه نفت تهران نوشت: باشگاه نفت تهران در اطلاعیه‌ای در واکنش به اظهارات مسئولان سپاهان توضیحاتی را ارائه کرده و به اتفاقات نادر در فوتبال اصفهان، فحاشی گسترده تماشاگران سپاهان با بلندگو و پرتاب اشیاء متفرقه به سمت دایی و بازیکنان نفت و همچنین میزان اشتباهات داوری بی سابقه علیه این تیم اشاره کرد.

تیم فوتبال نفت در عین شایستگی و تلاش غیرتمندانه دایی و شاگردانش به فینال صعود کرده اما دست اندرکاران سپاهان این صعود را بر نتابیده و همچنان در حال اظهار نظر علیه کادرفنی و بازیکنان تیم نفت و همچنین برخی جریان‌سازی‌های رسانه‌ای و فرافکنی هستند. در این باره ذکر برخی نکات را لازم دانستیم.

1-درایت کادرفنی و بازی غیرتمندانه بازیکنان نفت و استراتژی درست و تاکتیک برتری که بر حریف غالب شده بود زمینه صعود تیم نفت به رغم اشتباهات داوری را در شرایطی فراهم کرد که چهار بازیکن اصلی تیم محروم و مصدوم بودند و دو تعویض اجباری هم به  دایی تحمیل شد. بهتر است دوستانی مثل ویسی با عدرخواهی از هواداران سپاهان باخت را پذیرفته و یا به جای توهین، توجیه و فرافکنی به دنبال ریشه یابی علت ناکامی تیم‌شان باشند نه اینکه بخواهند اینگونه به دایی حمله کرده و باخت خود را تحت تاثیر هیاهو و جنجال آفرینی قرار دهند.

2-بازی در شرایطی آغاز شد که علی دایی مورد تشویق و حمایت تماشاگران سپاهان قرار گرفت اما در ادامه شاهد توهین به سرمربی پرافتخار تیم نفت تهران و همچنین فحاشی گسترده علیه دروازه‌بان تیم نفت بودیم. این فحاشی‌ها بعضا با بلندگو نیز همراهی می‌شد و هدف نیز بهم ریختن تمرکز دروازه بان تیم نفت با میدان داری لیدرها بود. این قیبل رفتارها توسط لیدرها و تماشاگران چه توجیهی دارد؟

3-در این بازی شاهد پرتاپ اشیای متفرقه به سمت دایی و اعضای تیم نفت و داخل زمین بودیم. همچنین همراهان و کادر تیم که در جایگاه تماشاگران و پشت نیمکت نفت نشسته بودند به دلیل اینکه تماشاگران سپاهان نزدیک به این جایگاه بودند از امنیت کافی برخوردار نبوده و بارها درگیری‌ها و تنش‌هایی به دلیل توهین‌ها شکل گرفت. متاسفانه سپاهانی‌ها اینگونه مهمان نوازی کردند و این جو برخلاف فرهنگ بالای مردم شریف اصفهان بود. امیدواریم باشگاه سپاهان تدابیری اتخاذ کند که اینگونه به فرهنگ مردم شهری که پایتخت فرهنگ و تمدن لقب گرفته خدشه وارد نشود.

4-کارشناسان محترم داوری درباره اشتباهات داوری در این بازی اظهار نظر کردند و بسیاری از آنها به اخراج ناعادلانه و اشتباه بازیکن نفت (توحید غلامی) اشاره داشتند. برخی نیز معتقد بودند که پنالتی اعلام شده به سود سپاهان بسیار سخت‌گیرانه بوده و برخی آن را نادرست دانستند. دایی هم به رغم اینکه داور حتی در نقش توپ جمع کن ظاهر شده بود فقط در دو صحنه به داوری معترض بودند. حال ما می‌خواهیم یک سوال را مطرح کنیم و آن اینکه اگر اشتباهات داوری که در طول فصل برای تیم نفت در لیگ (نادیده گرفتن 8 پنالتی مسلم نفت، اعلام یک پنالتی اشتباه به ضرر تیم و اخراج نشدن چهار بازیکن حریفان طبق اعلام نظر کارشناسان خبره داوری) رخ داده برای تیم سپاهان اتفاق می‌افتاد آیا امروز آنها ساکت می‌نشستند یا تا کنون زمین و زمان را بهم دوخته بودند؟ چرا نمی‌خواهید قبول کنید دایی هم یک انسان است و تحت تاثیر آن جو متشنج ورزشگاه اصفهان و فحاشی‌ها و اشتباهات داوری علیه تیمش اعتراضی به داوری داشته و قصد بیرون کشیدن تیمش را هم نداشته است. آیا در صراحت کلام و بیان آقای گل جهان تردید دارید؟!

5- از باشگاه فرهنگی سپاهان انتظار بیشتر از این داشته و امیدواریم که برای آرام کردن جو بین فوتبالدوستان اصفهانی و از دست رفتن دو جام برای تیم سپاهان تدبیر و راهکار دیگری به جای حمله به نفت و دایی اندیشیده شود. سپاهانی‌ها به جای دلجویی از  علی دایی به خاطر توهین به خود و شاگردانش به این سمت و سو رفته که از طریق نشریه صدای سپاهان تندترین تیترها را علیه تیم نفت منتشر کرده و یا طی مصاحبه‌هایی جنجالی به دایی و شاگردانش حمله‌ور شود. این راه توجیه باخت نیست. بهتر است باخت را جوانمردانه بپذیرید و ثابت کنید توهین‌ها به دایی و شاگردانش توسط لیدرهای منتسب به باشگاه سازماندهی شده نبوده و آنها تحت تاثیر نتیجه و فشار از کوره در رفته و برخلاف تشویق در اول بازی در ادامه به توهین روی آورده‌اند.

6- علی دایی به عنوان یک فرد مسلمان و معتقد به ائمه اطهار تصور کرده و این حس را داشته که خدا در شرایطی که او و تیمش مورد جفا قرار گرفته‌اند به آنها کمک کرده است. دایی نه در مصاحبه‌ها بلکه به هنگام پنالتی هم با ذکر این جمله به میلاد فراهانی که "به فاطمه زهرا این پنالتی گل نمی‌شود" اعتقاد و باورش را به زبان آورده است. آقای طاهری! شما که خود مربی تیم ملی هندبال بوده‌اید و خیلی جاها حس کرده‌اید خدا به تیم تان کمک کرده چرا در این فوتبال پرهیاهو که برخی بداخلاقی‌ها در ان حاکم است تلاش می‌کنید یک حس معنوی را سرکوب کنید؟ بهتر نیست به جای موضع گرفتن علیه چنین باوری به آن اهمیت دهید؟!

 

نظرات

- من
یادم نمیره مصاحبه مربی با شخصیت نفت در بازی با استقلال که گفت دوران آرسن لوپن بازی گذشته ولی در این بازی خودشون به نحو احسن این برنامه را به اجرا گذاشتند به نظرم باید جایزه بهترین بازیگر نقش مرد در جشنواره فجر امسال را به آقای گل جهان اهدا کنند که کلکسیون جوایزشون تکمیل بشه
1395-10-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.