سپاهان - ذوب آهن؛
پایان بحران در نقش جهان؟
یکشنبه 15 اسفند 1395, 12:33

 

رویش نیوز- سرویس ورزشی: سپاهان و ذوب آهن در حالی تا ساعاتی دیگر در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم می روند که هر دو تیم از روزهای خوبشان فاصله زیادی گرفته اند و این دیدار در رده بندی آنها در جدول لیگ برتر تاثیر آن چنانی ندارد.

 ذوب آهن که فصل را بد آغاز کرد ولی بعد از تغییر مربی عملکرد متفاوتی از خود نشان داد و حتی با 5 برد متوالی در پایان نیم فصل در رده سوم لیگ پشت سر مدعیان قهرمانی جا خوش کرده بود نتوانست این روند را ادامه دهد. ذوب آهن ابتدا در بازی نیمه نهایی جام حذفی در مقابل تراکتور در حالی که برنده بود بازی را واگذار کرد و پس از آن هم در لیگ برتر به غیر از یکی دو بازی باقی دیدارهای خود را با تساوی یا شکست پشت سر گذاشته است تا جای خود در رده سوم را به استقلال دهد. ذوب آهن در این بازی ها به تراکتورسازی 4 بر یک و به صبای قم انتهای جدولی هم یک صفر باخته است تا سری ناکامی هایش کامل شود. آخرین برد ذوب آهن به هفته هجدهم در مقابل فولاد باز می گردد و ذوب آهن 4 بازی است که طعم برد را نچشیده است.

ذوب آهن در این مدت با مشکلات مالی هم دست و پنجه نرم می کرد به طوری که سعید آذری قبل از بازی این تیم در جام باشگاه های آسیا تهدید به استعفا در صورت حل نشدن مشکلات مالی کرده بود که پس از جلسات آذری با هیئت مدیره باشگاه استعفا تاکنون منتفی شده است. البته نتایج ذوب آهن در بازی های آسیایی هم خیلی خوب نبوده و این تیم در دو بازی خود یک تساوی و یک شکست به دست آورده تا عملکرد مناسبی درلیگ قهرمانان هم نداشته باشد.

وضعیت سپاهان هم بهتر از ذوب آهن نیست. این تیم که امسال با رویگرد جوانگرایی با مربی خود یعنی عبدالله ویسی آغاز کرد نتوانست نتایج مناسبی کسب کند. عملکرد سپاهان به شدت نوسانی بوده و در هفته های متوالی با شکست، برد و مساوی طی شده است به طوری که تا پایان هفته بیست و دوم 7 برد، 7 مساوی و 8 شکست داشته است. سپاهان در مقاطعی از فصل عملکرد خوبی داشت و حتی تراکتورسازی را در تبریز در  دیداری از لحاظ تاکتیکی کاملاً برتر بود، شکست داد اما نتوانست روند خود را ادامه دهد و پس از حذف جنجالی از نیمه نهایی جام حذفی عملکرد به شدت ضعیفی داشت به طوری که آخرین برد این تیم به هفته هفدهم لیگ مقابل نفت بر می گردد. سپاهان پس از برد نفت عملکرد فوق ضعیفی داشت به طوری که حتی ویسی سرمربی این تیم یک بار استعفا داد اما استعفای او پذیرفته نشد تا در همان ماهیت نمایشی خود بماند. سپاهان در نیم فصل دوم بسیار بد کارکرده است که می توان به شکست 3 بر صفر مقابل ماشین سازی قعر نشین آن هم در نقش جهان اشاره کرد.

سپاهان و ذوب آهن البته در این فصل و بر طبق گزارش برنامه نود درباره داوری ها بیش از همه تیم های لیگ برتری از داوری متضرر شده اند تا این اتفاق هم اضافه بر دیگر مشکلات باعث بحرانی شدن فضای دو تیم شود. از آخرین برد سپاهان 46 و از آخرین پیروزی ذوب‌آهن 41 روز می‌گذرد و هر دو پس از سه شکست متوالی به مصاف هم می روند تا شاید یکی از این تیم ها با برد در این بازی از این بحران خروج کند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.