برنامه شورای شهر جدید اصفهان تغییر در سیاست‌گذاری‌ها و خط‌مشی‌ها است
شنبه 06 خرداد 1396, 08:12

 

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان به برنامه‌های دوره جدید شورا برای ایجاد تغییرات مدیریتی در سطح شهرداری اشاره کرد و گفت: بیشتر تغییرات در این دوره مربوط به اولویت‌بندی‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و تعیین خط‌مشی‌های مناسب با درخواست مردم است.

به گزارش رویش نیوز فتح الله معین نجف‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم به مهم‌ترین معضلات شهری و توجه به این معضلات در پنجمین دوره شورای شهر اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: در این دوره شورا چندین مطلب مدنظر قرار می‌گیرد، نخستین مطلب محیط زیست است که این موضوع دارای زیر مجموعه‌های بسیاری است، از جمله آن‌ها توسعه حمل و نقل عمومی که در راس این حمل و نقل عمومی راه اندازی خط یک قطار شهری به صورت کامل، تسریع در عملیات اجرایی خط 2 و 3 قطار شهری، تقویت ناوگان اتوبوسرانی، بررسی وضعیت معابر و گذرگاه‌ها از نظر روان‌سازی و امکانات مورد نیاز است، همچنین دقت در برنامه‌های شهرسازی مد نظر است تا بهره برداری از معابر ضامن روان بودن ترافیک شود.

وی افزود: در زمینه برنامه‌های عمومی، ایجاد شهرداری الکترونیک هم به منظور کاهش سفرهای شهری و هم شفاف سازی مدنظر پنجمین دوره شورای شهر است تا شهروندان امکان دسترسی به تمامی اطلاعات مربوط به شهر را داشته باشند و بتوانند از آن استفاده کند.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان با اشاره به ارزیابی روند فعالیت‌های عمرانی در مدیریت شهری طی سال‌های اخیر گفت: طی سال‌های اخیر روند فعالیت‌های عمرانی و مدیریت شهری خوب بوده اما در مواردی از آن باید تغییراتی حاصل شود که نخستین موضوع "اولویت بندی‌ها" است که در این زمینه باید گفت امکان تغییر اولویت‌های شورای قبلی در شورای فعلی وجود دارد.

وی ادامه داد: دومین موضوع "برنامه زمان بندی موثر در اتمام پروژه‌ها"، همچنین "تنظیم پیوست‌هایی" است که پروژه‌های بزرگ به آن نیاز دارد مانند پیوست اقتصادی و فرهنگی است که باید این زمینه‌ها را تقویت کرد تا پروژه‌ها در زمان‌بندی مشخص با اعتبار و نیز تاثیرات مشخص در شهر مورد عمل قرار بگیرد.

معین به برنامه‌های پنجمین دوره شورا برای حل مشکل آب در اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل آب جزء مطالبات عمومی مردم استان اصفهان و در اولویت دولتمردان شهر اصفهان و کشور است، رئیس جمهور در سفر اخیری که به اصفهان داشت، گفت احیای زاینده رود جزء نخستین برنامه‌های دولت دوازدهم خواهد بود به علاوه اینکه اقداماتی در جهت احیای زاینده رود مدنظر است از جمله افزایش اعتبارات تونل سوم کوهرنگ و تسریع در بهره برداری کامل از آن، یکی از برنامه‌های این دوره شورا پیگیری موضوع احیای زاینده رود از طریق نمایندگان، مسئولان دولتی و مذاکره با وزرا و پیگیری خواست مردم برای احیای زاینده رود است.

وی در پاسخ به این سئوال که در پنجمین دوره شورای شهر اصفهان اولویت با چه مسائلی می باشد افزود: مسائل عمرانی و فرهنگی از یکدیگر جدا نیستند، یکی از اولویت‌ها در این زمینه تامین امکانات لازم برای ارتقا فرهنگ شهروندی است که مردم بتوانند از امکانات موجود به نحو مطلوبی بهره‌مند شده و نیازهای آن‌ها تامین شود، همچنین اولویت امکانات عمرانی در همین راستا و در جهت تامین حقوق شهروندی و برخورداری از محیط زندگی و کسب و کار مناسب است.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اصفهان به رویکرد این دوره شورا برای مشکل ترافیک، آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی شهر اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل عمومی، احیای زاینده رود، توسعه و ارتقا کمی و کیفی فضای سبز شهری، کاهش سفرهای شهری از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های پنجمین دوره شورای شهر اصفهان است.

وی به برنامه‌های پنجمین دوره شورای شهر اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: در واقع بیشتر تغییرات در این دوره از شورا مربوط به اولویت بندی‌ها، سیاست گذاری‌ها و تعیین خط مشی‌های مناسب  با درخواست مردم است و مدیرانی که دارای تجربه و سابقه درخشانی هستند نه تنها از وجود آن‌ها در مجموعه شهرداری استفاده می‌شود بلکه امیدواریم عامل ارتقا آن‌ها هم باشیم.

معین پیرامون معیارها برای انتخاب گزینه شهرداری اظهار داشت: یک شهردار باید از نظر سوابق کاری و ضوابطی که به عنوان مصوبه هیئت دولت و وزارت کشور به عنوان قانون ذکر می‌شود، تعیین شود.

وی افزود: شهردار باید سابقه مدیریتی قابل قبول داشته باشد، همچنین امانت دار، پاکدست و مورد اعتماد اعضای شورا باشد و بتواند مدیریت شهر بزرگی همچون اصفهان را برعهده بگیرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.