شماری از طلاب انقلابی در نامه‌ای سرگشاده به دو نماینده مردم قم در مجلس، خواستار پیگیری مطالبات مردم در خصوص مسائل و اتفاقات اخیر اجتماعی این شهر شدند.
 

به گزارش رویش نیوز به نقل از رسا، شماری از طلاب و فضلای انقلابی حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده به دو نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، خواستار پیگیری مطالبات مردم در خصوص مسائل و اتفاقات اخیر اجتماعی این شهر شدند.

در این نامه از حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی خواسته شده است که به دو واقعه اخیر در این شهر نگاه ویژه ای داشته باشند و به دنبال حل معضلات اجتماعی در این شهر بپردازند.
متن کامل نامه بدین شرح است:

جناب آقای مجتبی ذوالنور واحمد امیرآبادی نمایندگان مردم شریف قم ، دو اتفاق درد آور "فوت میوه فروش" و "خودسوزی پیمان کار شهرداری" ، که دل هر مسلمانی را آزرده می کند، ما را واداشت از باب "النصیحه لائمه المسلمین" و خیرخواهی برای مسئولین، یک بار دیگر وظایف خود وشما را مرور کنیم.

حضرت آقا سه وظیفه اساسی را برای ما طلاب می شمارد که یکی از آنها "خدمات اجتماعی" به مردم می باشد . بدون شک، یکی از "خدمات "ما به مردم ، به خصوص در نظام اسلامی، "مطالبه" نیازها، خواسته ها و رفع مشکلات و چالش های مردم در زندگی است، ما طلاب جوان وانقلابی ، " نمایندگی انقلاب " در بین مردم را به دوش می کشیم و دماسنج و بلند گوی چالش ها ونیاز های مردم هستیم  و این را وظیفه محوری خود می دانیم.

نظارت بر نهادهای مختلف کشور وظیفه قطعی و انکارناشدنی نماینده مجلس است. مجلس باید فعالیتهای انجام گرفته را در بُعد تقنینی و در بُعد نظارتی، پیگیری جدی کند.

ما طلاب جوان وانقلابی فراموش نمی کنیم که وقتی در کوچه پس کوچه های شهر قم ، همراه با مردم مستضعف و برای رسیدن شما به جایگاه نمایندگی شهر انقلاب (قم) تلاش می کردیم ، چه خاطراتی را از ذهن می گذراندیم، خاطرات نمایندگانی سلحشور، شجاع، ابوذروار، حقیقت گرا همچون شهید سید حسن آیت و شهید دیالمه را زمزمه و مزمزه می کردیم و از خود سوال می کردیم ، آیا می شود دوباره تاریخ تکرار شود و به جای جریان زر و زور و تزویر ، حزب الله و جریان مبارزه به فقر ، فساد و تبعیض، نمایندگی شهر انقلاب را به عهده گیرند و تلاش کنند از قم یک شهر نمونه انقلابی بسازند.  در مرام آیت ودیالمه و... "مصلحت" یک "حقیقت" است ، اما همه حقیقت نیست و مصلحت دفاع از حقوق ملت و حقوق انقلاب اسلامی از بالاترین مصلحت ها است.

در مرام نامه آیت و دیالمه و... اینگونه نوشته شده که " حقیقت" حمایت از مستضعفین و آرمان های انقلاب نباید پیش پای مصلحت های پوشالی قربانی شود و با خون آن جایگاه ومناصب اجتماعی ما آب یاری شود.

در مسلک آیت و دیالمه و... مدارا با شرایط موجود وقتی است که بخواهند حق مردم و انقلاب اسلامی را با آرامش بگیرند، ومشی سکوت، چالش گریزی و دامن برچیدن از خطرات و مخاطراتی که حق مردم و انقلاب را ضایع می کند، مدارا نیست.

در بازار زندگی آیت ودیالمه و... تساحل وتسامح سیاسی وحزبی و فردی در برابر حقوق مردم و انقلاب اسلامی قیمت ندارد و مردم حاضرنیستند برایش بهایی پرداخت کنند و پلکان فتح مناصب اجتماعی برای کسی شوند.

ودردفتر تاریخ آیت ها ودیالمه ها...

جناب آقای ذوالنور و امیر آبادی، آیا این خاطرات، تکرار شدنی است یا آمال وآرزوی جوانانه ی ماست که در قبرستان شهر آرزوها دفن خواهد شد.

ما طلاب جوان وانقلابی و مردم انقلابی قم توقع داریم ، مطالبه می کنیم و کمک می کنیم که صدای حمایت از مستضعفان و احقاق حقوق آنها و همچنین دفاع از آرمان های انقلاب را از حلقوم نمایندگان قم از جایگاه مجلس شورای اسلامی، رسانه ها، نهاد های استانی و... بشنویم. نماینده قم شأنش نمایندگی انقلاب، حوزه و شهر نمونه انقلابی در مرحله جامعه اسلامی است. نماینده قم فریاد پیگیری مطالبات رهبری در قالب قانون گزاری، نظارت، تذکر، سوال، استیضاح است. دست نماینده قم دست حمایت از مردم مستضف در قم، کشور و جهان است.  

پیمان طلاب انقلابی و مردم قم با نمایندگان قم تا زمانی است که آنها با این آرمانها پیوند دارند وتا زمانی است که صدای تلاش سیاسی، فرهنگی واقتصادی آنها را در مجلس و در کوچه پس کوچه های قم برای مردم شریف می شنویم.

این دو اتفاق اخیر در شهر قم که فارغ از تفسیر ها، قضاوت ها و توجیه های گوناگون از کم و کیف آن حکایت از چالش و ناکار آمدی  جدی سبک مدیریت شهری دارد، آزمونی برای شما دو نماینده ای است که افتخار انتخاب شدن توسط مستضعفین را دارید. البته حوادث، موضع گیری ها،کنش ها و... فراوان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خرد وکلان کشور هم، همه آزمون سنجش شماست و به نظر می رسد سکوت، چالش گریزی، مصلحت اندیشی جریانی وفردی و... همه وهمه بدترین نمره در این آزمان است و فریاد، تلاش، حقیقت محوری ، دستگیری از مردم، هجمه به افراد و مراکز قدرت و ثروت بالاترین درجه در این آزمون را دارد.

در عین حال نهادهای انقلابی و ائمه جمعه و جماعات نیز از این آزمون مستثنی نیستند.

افزودن نظر

captcha