رویش نیوز- سرویس سیاسی: تغییر و تحول در اداره محیط زیست اصفهان در این دوره از دولت حاشیه ساز شده و هنوز هم به نظر می رسد که این حاشیه ها ادمه دارد. نصب یک فرد که در ابتدای امر غیر بومی بوده و مهمتر این که این انتصاب از سوی رییس سازمان محیط زیست کشور بدون هماهنگی با استاندار صورت گرفته است. در حالی که می بایست این وضعیت از طریق معاون اول رییس جمهور حل شود شاهد فعالیت سید رحمان دانیالی به عنوان مدیرکل محیط زیست اصفهان هستیم

دکتر عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون این موضوع و این که آیا هماهنگی در نصب مدیران کل با استاندار بند قانونی دارد عنوان داشت: این مسئله مبنای قانونی دارد و باید در انتصاب مدیران کل استانی با استاندار هماهنگ شود. من به شخصه خیلی بومی گرا نیستم و مهندس ظهرابی هم که فردی شیرازی بودند در دوران مدیریت در اصفهان عملکرد خوبی داشت و این اتفاق ذیل مسئله بومی گرایی این قضیه در حال گم شدن است. هرچند که به اصفهان نیرو خیز توهین است که بگوییم نیروی قابل نداریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: چهار استان در فضای زیست محیطی با هم تضاد منافع دارند. پس اگر فردی از یکی از این سه استان در محیط زیست در اصفهان روی کار بیاید؛ ممکن است در برخی تصمیم گیری ها به خاطر عرق وطن نتواند آن تصمیمی که باید را بگیرد. ممکن است آقای دانیالی در یزد و شیراز و قم خیلی موفق باشد. ولی همانطور که یک اصفهانی نباید در یزد یا چهارمحال مدیر محیط زیست باشد این انتصاب هم کار درستی نیست.

نماینده مردم اصفهان در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت ایشان در حال حاضر وجاهت قانونی دارد یا خیر بیان داشت: اگر قانون را بخواهند رعایت کنند خیر ولی خب قانون به سادگی در برخی موارد زیر پا گذاشته می شود.

دکتر حیدرعلی عابدی افزود: در آخرین جلسه مجلس در هفته گذشته نمایندگان شهرستان اصفهان طی تذکری کتبی به آقای کلانتری رییس سازمان محیط زیست کشور خواستار تصمیم گیری درست برای مدیرکل محیط زیست اصفهان شده اند در این تذکر آمده است که برای محیط زیست اصفهان یا فردی بومی انتخاب شود یا فردی خارج از این سه استانی که با اصفهان در زمینه محیط زیست تضاد منافع دارند. در این تضاد منافع هم خصومتی وجود ندارد.

دکتر عابدی در پایان پیرامون رییس سازمان محیط زیست خاطر نشان کرد: من فکر نمی کنم دکتر کلانتری بتواند مدیر موفقی در محیط زیست باشد. از انتصابات و اظهارات وی در چند وقتی که بر سر کار آمده است مشخص است که نمی تواند فرد موفقی باشد و اگر یادتان باشد در زمانی که کلانتر وزیر کشاورزی بود متهم ردیف اول مشکلات محیط زیستی کشور بود.

افزودن نظر

captcha