رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت:50 سال پیش در چنین روزهایی در سال 1346 غلامرضا تختی در سن 37 سالگی و در اوج شهرت و محبوبیت درگذشت و هنوز مرگ او در هاله‌ای از ابهام بوده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، محسن هاشمی در سی و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: در آستانه 50 سالگی فقدان غلامرضا تختی هستیم.

وی ادامه داد: 50 سال پیش در چنین روزهایی در سال 1346 غلامرضا تختی در سن 37 سالگی و در اوج شهرت و محبوبیت درگذشت و هنوز مرگ او در هاله‌ای از ابهام بوده است و کمتر کسی باور می‌کرد خودکشی صحت داشته باشد و قتل سیاسی نیز مطرح می‌شد.

هاشمی بیان داشت: موضوع بعدی مصوبه جمعه شورای امنیت است که شورای امنیت در نشست فوق‌العاده خود درخواست کاخ سفید در مورد ایران را رد کرد و موجب انزوای آمریکا شد و نمایندگان چین و روسیه نیز درخواست کردند که آمریکا در امور ایران دخالت نکند.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: این انزوای آمریکا یکی دیگر از نتایج برجام است. نظام‌ها و حکومت‌ها برای تثبیت مشروعیت خود نیاز به کارآمدی دارند و برحق بودن نظام با کارآمدی که ایجاد می‌شود محقق خواهد شد و با این اقدام می‌توان مشروعیت نظام را به رخ جهان کشید.

وی عنوان کرد: ماه‌های آذر و دی دو گسل تهران فعال شد که یکی زلزله 5.2 ریشتری شد که اطراف تهران را لرزاند و دیگری ناآرامی‌های اجتماعی بود که آن نیز فعال شدن گسل اجتماعی بود؛ هر دو تکان نه آن‌قدر بزرگ بود که مشکلات جدی ایجاد کند و نه آن‌قدر کوچک بود که حس نشود و باید این‌گونه موارد بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

هاشمی به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: در آستانه یکسالگی فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قرار داریم که بنده امروز نه به‌عنوان فرزند بلکه به‌عنوان یک شهروند ایرانی در مورد شخصیت وی توضیحاتی را ارائه می‌دهم.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: هاشمی مبارز مجاهدی بود که 20 سال برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرد تا شاهد به ثمر نشستن آزادیخواهی باشد.

وی بیان داشت: ‌به عشق وطن سنگین‌ترین مسائل را تحمل کرد، صبور، بردبار و آینده‌نگر به فردای ایران بود و به دنبال آزادی و آبادی ایران بود.

هاشمی یادآور شد: هاشمی رفسنجانی اسلام‌شناس، قرآن پژوه بود و با سیاست‌مداری، بصیرت را نشان داد و منادی وحدت بود. بنابراین خوب است که سیره هاشمی، راه اعتدال و روش عقلانیت آن را دنبال کنیم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست