نگارستان امام خمینی(ره) اصفهان از پنجشنبه 7 دی ماه میزبان نمایش «ده هزار سیگار و دونات» بود؛ تئاتری که از همان ابتدا می شد حدس زد در ادامه با حواشی روبه‌رو خواهدشد.

به گزارش رویش نیوزدر اولین شب نمایش، کارگردان اثر در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرده بود که نمایش ده هزار سیگار و دونات سبک جدیدی از نمایش است که در اصفهان به اجرا در آمده و ارشاد در بازبینی اثر شرط های زیادی برای نمایش عمومی اثر قائل شده است. او این روند را مانعی برای نمایش های خاص در شهری  می دانست که سابقه دیرینه در امر نمایش دارد.
به هر حال نمایش ده هزار سیگار و دونات روی صحنه رفت و از همان روزهای ابتدایی مخاطبان خود را جذب کرد. کم‌کم بازار شایعات و واکنش های مختلف نسبت به این نمایش داغ داغ شد؛ تا اینکه روز گذشته در حالی که تنها دو شب از نمایش این تئاتر باقی مانده بود، خبر رسید که اجرای این نمایش متوقف شده است. این در شرایطی است که کارگردان اثر عنوان کرد اجرای این نمایش تا 21 دی ماه مجوز داشته است.
برخی به پایان رسیدن یکباره این اثر را توقیف به دلیل محتوای مستهجن آن عنوان کردند واین در شرایطی است که در بسیاری از کانال ها و شبکه های مجازی، با انتشار عکس ها و اخبار این نمایش در خبرگزاری روابط عمومی شهرداری اصفهان به آن واکنش نشان دادند و نوشتند: شهردار اصفهان پاسخگو باشد آیا نظارتی بر فعالیت‌های شهرداری هست؟ با کدام ماموریت ها و اهداف به این موضوعات پرداخته می شود؟!
در تصویری که از این نمایش در سایت شهرداری منتشر شد، خانم بازیگر سیگاری بر لب دارد؛ آن هم در حالی که شنیده می‌شد یکی از شروط ارشاد برای دادن مجوز به این اثر، حذف این‌گونه سکانس ها بوده و به عوامل گفته شده بود که بازیگران حتی ژست سیگار کشیدن را هم نگیرند.

چندی پیش انتشار تصویری از تئاتر «الیور توییست» با بازی «مهناز افشار» و «نوید محمدزاده» خبرساز شد. در سکانسی از این نمایش، محمدزاده با لمس صورت افشار، سیگاری را درون دهان او می گذارد!
حاشیه های تئاترهای تهران، حالا به اصفهان کشیده شده است. عوامل «ده هزار سیگار و دونات» روز گذشته حاضر به مصاحبه درباره علت توقف اجرای این نمایش نشدند و حتی یکی از عوامل تاکید کرد که بهتر است دلیل توقف نمایش را «بیماری یکی از بازیگران» عنوان کنیم!
منبع: زاینده رود

افزودن نظر

captcha