شهردار اصفهان از مطالبه 471 میلیاردی شهرداری‌های استان اصفهان از دولت خبر داد و گفت: 60 درصد این مبلغ مطالبه شهرداری اصفهان است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، قدرت الله نوروزی صبح امروز در گردهمایی شهرداران اصفهان اظهار کرد: مطالعات مربوط به متروی اصفهان به 34 سال پیش و اجرای آن به 17 سال پیش و پروژه‌ی میدان امام علی(ع) نیز به 14 سال پیش باز می‌گردد و بخش زیادی از نیروهای شهرداری، مازاد هستند.

وی با بیان این که، در شهرداری با 13 مدل، جذب نیرو صورت گرفته بیان کرد: اکثر این نیروها امروز بلاتکلیف هستند و دولت لایحه‌ای را در مورد تعیین تکلیف این نیروها و حقوق و مزایای شهرداران، تصمیم‌گیری شده، حقوق شهرداران بین 3.5 تا 4.5 میلیون حقوق دریافت می‌کنند.

شهردار اصفهان عنوان کرد: قرار بوده در اردیبهشت امسال آزمونی برگزار شود و تکلیف بسیاری از نیروهای مازاد، مشخص شود اما این آزمون هنوز برگزار نشده است برای شهرداری‌ها سازمان‌هایی را تعریف کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها قابلیت اجرایی ندارد و باید برای آن فکری شود.

وی با بیان این که وقتی دو سازمان از جنس هم نیستند و با هم وحدت مأموریت ندارند، نمی‌توانند در یک سازمان با هم همکاری کنند، مطرح کرد: 471 میلیارد تومان، میزان مطالبات شهرداری‌های اصفهان از دولت است و نیمی از همین مبلغ را شهرداری اصفهان برای آلاینده‌ها از دولت مطالبه دارد، 60 درصد از 471 میلیارد تومان، میزان مطالبه شهرداری اصفهان است.

نوروزی با بیان این که باید به سمت اتحادیه شهرداری‌ها حرکت کنیم، تصریح کرد: این موضوع کمک می‌کند تا شهرداری‌ها آشنا به موضوع هستند به امور ورود کنند، در ماده 55 حدود 27 وظیفه برای شهرداری در نظر گرفته‌اند اما عملاً شهرداری 300 وظیفه بر عهده دارد و این قانون‌ها انطباقی با شرایط فعلی ندارد.

وی در پایان گفت: امروز در کشور 73 درصد از جمعیت شهری است و قانون فعلی نمی‌تواند جوابگوی نیازها باشد، در لایحه بودجه 97 بخشی از مفاد آن، ضربه می‌زند، ارزش افزوده که امروزه مهم‌ترین منبع درآمد پایدار است به حساب خزانه می‌رود و سازمان شهرداری توزیع کننده آن است،  شهرداری‌ها نمی‌دانند بر اساس چه مدلی، این مبلغ، توزیع می‌شود.

افزودن نظر

captcha