به گزارش رویش نیوز به نقل از فردا؛ بامداد سه شنبه هفته گذشته رژیم صهیونیستی با موشک فرودگاه دمشق را هدف قرار داد. شعاع انفجار و آثار آن نشان می‌داد فرودگاه با موشک از راه دور هدف قرار گرفته است؛ اما جزئیات این حمله فاش نشد تا این‌که یک پایگاه تحلیل نظامی و استراتژیک اسرائیل پرده از ماجرا برداشت.

پایگاه تحلیل استراتژیک «دبکا فایل» وابسته به نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی در مورد این حمله موشکی نوشت: «دو موشک اسرائیلی یک هواپیمای باربری ایرانی را بامداد سه شنبه در فرودگاه بین المللی دمشق هدف قرار دادند.» در این حمله یک فروند هواپیمای باربری ایلیوشن۷۶ در حال تخلیه بارهای خود در فرودگاه بین المللی دمشق بود که هدف حملات موشکی قرار گرفت و دبکافایل ادعا می‌کند در این حمله باید چند نفر از پرسنل نظامی سپاه پاسداران به شهادت رسیده باشند: «زیرا آن‌ها در حال تخلیه هواپیمایی بودند که منهدم شد.»

جزئیات ماجرای حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه دمشق؛ ضربه کاری جبهه مقاومت که موجب نگرانی صهیونیست‌ها شده است

همزمان با این حمله، صدای مهیب شلیک موشک به آسمان در شمال منطقه جولان اشغالی به گوش رسید. سخنگوی رسمی ارتش سوریه در مورد صدای شلیک موشک‌ها گفت: «یک فروند بمب‌افکن اسرائیلی قصد داشت حریم هوایی سوریه را شکسته و از فراز آسمان شهرک الخضر وارد سوریه شود که سامانه ضدهوایی ارتش با شلیک موشک به هواپیمای اسرائیلی هشدار داد. در اثر این کار، هواپیمای اسرائیلی مسیر خود را تغییر داده و وارد آسمان لبنان شد!»

در همین حال پایگاه خبری دبکافایل ادعا کرد حمله موشکی به فرودگاه دمشق ممکن است از نوع موشک‌های زمین به زمین باشد و لزوما از طریق بمب‌افکن نبوده است! «اسرائیل پیش از این با موشک‌های زمین به زمین اطراف دمشق را هدف قرار داده و با توجه به فعال شدن سامانه ضدهوایی ارتش سوریه، بعید نیست که برای هدف قرار دادن فرودگاه از موشک‌های زمین به زمین استفاده کرده باشد!»

جزئیات ماجرای حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه دمشق؛ ضربه کاری جبهه مقاومت که موجب نگرانی صهیونیست‌ها شده است
حضور پررنگ رزمندگان عراقی در میان مجاهدین جبهه مقاومت در حومه البوکمال و شرق سوریه، باعث هراس شدید اسرائیل و آمریکا شده است.

اما به راستی چه اتفاق ویژه‌ای رخ داد که اسرائیل یک هواپیمای بابری ایرانی را با موشک هدف قرار دهد. واقعیت این است که در فاصله کم‌تر از یک هفته از این حمله، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان و قهرمانان سپاه فاطمیون به نقطه موسوم به «پاسگاه ۴۰۰» واقع در مرزهای سوریه و عراق رفته و ضمن تثبیت امنیت جاده ارتباطی این نقطه به شهر البوکمال، یک پاسگاه مرزی موقت در این منطقه دایر کردند تا رزمندگان بسیج مردمی عراق به راحتی در دو سوی مرزهای سوریه و عراق تردد کنند. این اقدام در واکنش به بمباران پایگاه جبهه مقاومت در روستای الهری واقع در جنوب شرق البوکمال و در فاصله سه کیلومتری مرز عراق صورت گرفت که در آن حمله، بیش از ۲۰ رزمنده بسیج مردمی عراق به شهادت رسیدند!

پایگاه تحلیل استراتژیک دبکا فایل با تأیید ارتباط میان افتتاح پایانه مرزی نظامی در نقطه ۴۰۰ و حمله به فرودگاه دمشق ادعا کرد: «پایانه مرزی نقل و انتقال نظامی مستقل از ارتش‌های رسمی وابسته به دولت‌های مرکزی، اقدام جدیدی است که تهران به آن مبادرت کرده و در این راه، پشتوانه حقوقی خود را حمایت پوششی دمشق می‌داند. در همین راستا محموله‌های نظامی ایران در قلب دمشق هدف قرار گرفتند تا تل آویو به دمشق و تهران به صورت همزمان هشدار داده باشد!»

لازم به ذکر است که منابع اختصاصی سرویس بین الملل فردا در مورد پایگاه مرزی نقطه ۴۰۰ می‌گویند نیروهای ارتش سوریه به عنوان ناظر و نگهبان در این پاسگاه مرزی حضور دارند و در نتیجه اقدام اخیر جبهه مقاومت نقض حاکمیت ملی و سرزمینی دمشق و بغداد محسوب نمی‌شود. ضمن این‌که در طرف عراقی نیز تنها نیروهای حشد الشعبی حضور داشته که از نظر ساختاری، یک تشکیلات نظامی مشروع مورد تأیید دولت عراق می‌باشند.

افزودن نظر

captcha