به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که مقامات مسکو دیدگاه کاملاً منفی نسبت به تشدید جدید تحریم‌های آمریکا علیه تهران دارند. به‌گفته وی، در واقع هیچ چیز نمی‌تواند مانع از ادامه اقدامات واشنگتن در اعمال فشار بر کشورهایی که از آنها رضایت ندارد، شود.

ریابکوف گفت: «به‌رغم آنکه این برخورد با چه کشوری و به چه دلایلی باشد، ایالات متحده تحریم‌های یک‌جانبه خود را اعمال می‌کند. ولی مواضع ما در قبال این برخورد کاملاً منفی است. تحریم‌های یکجانبه و غیرمعمول که به‌عنوان یک سلاح برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی به‌کار گرفته می‌شود، برای ما غیرقابل قبول بوده و مواضع ما نسبت به آن کاملاً مشخص است. ما شاهد هستیم که  هیچ چیز نمی‌تواند مانع از آن شود که واشنگتن از اعمال فشار بر کشورهایی که اقداماتشان مورد رضایت آنها قرار ندارد، از جمله ایران، دست بردارند».

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد که طرف روسی درچنین شرایطی به همکاری‌های کاری و عادی خود با همتایان ایرانی خود در طیف وسیعی از مسائل، از جمله در زمینه همکاری‌های عملی در عرصه‌های مختلف، گفت‌وگوهای سیاسی و همکاری‌ها در عرصه بین‌المللی ادامه می‌دهد.

لازم به یادآوری است که وزارت خزانه‌داری آمریکا شب گذشته تحریم‌هایی را علیه 20 شرکت و ساختار بانکی در ایران اعمال کرد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست