به گزارش رویش نیوز روزهای واپسین بهمن ماه 97، شاهد برگزاری اردوی جهادی با حضور پزشکان متخصص و دانشجویان عضو کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شهرستان محروم خورو بیابانک در شرق استان اصفهان بود.
مهدی هادیان، دانشجوی پزشکی و دبیر کانون جهاد سلامت، با اعلام این خبر، اظهار داشت: هفت تیم تخصصی در رشته های داخلی، جراحی، چشم پزشکی، رادیولوژی، ژنتیک، روانپزشکی و مشاوره کودک و نوجوان طی دو روز، خدمات سلامت را در سه شهر خور، فرخی و جندق و روستاهای جنوبی شهرستان ارائه نمودند. ضمن اینکه دو تیم سیاری نیز با حضور در منازل به سرکشی از بیماران صعب العلاج تعدادی از خانوارهای محروم شتافتند و ضمن ویزیت بیماران و استمالت از خانواده، سبدهای ارزاقی را نیز به آنها اهدا نمودند.
وی افزود، در بخش های آموزشی و فرهنگی نیز همایش های متعددی ویژه اولیای دانش آموزان و دانش آموزان مدارس و عموم مردم برگزار گردید.
محمدمهدی احمدی، دانشجوی رادیولوژی و از نخبگان قرآنی و ورزشی نیز که مسئولیت فعالیت های فرهنگی این اردو را بر عهده داشت، از برگزاری دو محفل قرآنی و چندین برنامه آموزشی در زمینه معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام ویژه اهالی شهرستان محروم خور و بیابانک در جریان این اردوی جهادی خبر داد.
وی همچنین برگزاری همایش مهارت های فرزندپروری ویژه مادران دانش آموزان شهر جندق را از دیگر فعالیت های فرهنگی در این اردوی جهادی برشمرد.
مهدی دریابیگی، دانشجوی پزشکی و مسئول واحد آموزش کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز اعلام کرد: در جریان اردوی جهادی خور و بیابانک، دانش آموزان دبیرستان های نوبت دوم سه شهر این شهرستان توسط کارشناسان خبره و دانشجویان نخبه پزشکی و داروسازی، تحت مشاوره تحصیلی و آموزش های انگیزشی قرار گرفتند.
دکتر مهرداد زینلیان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست کانون جهاد سلامت نیز هدف از فعالیت های جهادی این کانون را علاوه بر محرومیت زدایی از مناطق محروم، آشنایی دانشجویان نخبه دانشگاه با محرومیت های جامعه و تقویت روحیه جهادی، تعهد و خودسازی در آنها برشمرد.

افزودن نظر

captcha