نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وصول طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس گفت: ضعف مدیریت در استان اصفهان در دو دهه اخیر می‌پذیرم و باید نگاه ویژه به شهرستان‌ها صورت می‌گرفته اما مخالف جدا شدن شهرستان‌های شمالی از استان اصفهان هستم.

مخالفت نماینده اصفهان با طرح «استان اصفهان شمالی»

حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در این خصوص اظهار داشت: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی که امروز اعلام وصول شده طرحی است که مدت‌هاست از سوی نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این طرح با توجه به وسعت استان، درخواست جدا شدن شهرستان‌های شمالی اصفهان از این استان و شکل‌گیری یک استان جدید مطرح شده، مشابه آنچه در گذشته برای خراسان اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: این طرح در دوره دهم ریاست جمهوری عنوان شده اما اقدام عملی در این راستا انجام نشده بود تا این که امروز این طرح در هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد؛ البته این طرح راه بسیار طولانی برای نهایی شدن در پیش دارد و باید در کمیسیون مربوطه و بعداً صحن علنی و نیز در تقسیمات کشوری به دقت بررسی شود.

سالک در پاسخ به این سؤال که به عنوان یکی از نمایندگان استان اصفهان چه موضعی نسبت به این طرح دارید؟ تاکید کرد: ضعف مدیریت در استان اصفهان در دو دهه اخیر می‌پذیرم و باید نگاه ویژه به شهرستان‌ها صورت می‌گرفته اما مخالف جدا شدن شهرستان‌های شمالی از استان اصفهان هستم.

علیرضا رحیمی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز از اعلام وصول طرح تشکیل استان اصفهان شمالی خبر داد/فارس

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست