به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، در ایام نوروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیداری با بخشی از فعالان صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ کشور داشت،‌ در این دیدار مشکلات کاغذ و زینک در سال گذشته مطرح شد.

غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران و نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ استان‌های کشور از جمله افراد حاضر در این دیدار بود. وی درباره جزئیات این جلسه گفت: سید‌عباس صالحی در این دیدار به ارائه گزارشی از آخرین جلسه دولت و تعهد بانک مرکزی جهت تخصیص و توجه بیشتر به تهیه ارز محصولات فرهنگی خصوصاً کاغذ و زینک پرداخت.

برای پیگیری این موضوع و جزئیات بیشتر به سراغ ایوب دهقانکارمشاور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد رفتیم. دهقانکار نیز در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تخصیص ارز برای تأمین کاغذ گفت: در حوزه کاغذ، سه ضلع وزارت ارشاد،‌ وزارت صنعت و بانک مرکزی باید با هم تعامل داشته باشند، اگر هر کدام از این سه ضلع در انجام وظایفشان مشکل یا تاخیری به وجود آید، موجب می شود که جامعه مصرف کننده یا بازار کاغذ با اخلال مواجه شوند‌، اگر بانک مرکزی ارز را برای  واردات کاغذ به موقع تأمین کند‌، تأثیر بسیار زیادی در بازار کاغذ خواهد داشت.

وی ادامه داد:  بر این اساس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌، آقای انتظامی رئیس کارگروه و سایرمدیران معاونت فرهنگی ارشاد تعامل با دولت را برای افزایش ارزی که بانک مرکزی برای کاغذ در اختیار قرار می‌دهد را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این ارز باید رقم قابل توجهی باشد و به لحاظ زمانی نیز به موقع تامین شود تا در بازار کاغذ تاثیرگذار باشد.

دهقانکار تصریح کرد: تمامی تلاش وزارت ارشاد و مکاتبات وزیر و معاونین با هیات دولت و بانک مرکزی در این راستاست، زیرا اکنون شرایط خاص‌تری وجود دارد و نگاه ویژه‌تری به کاغذ باید وجود داشته باشد، زیرا در ایام نمایشگاه کتاب تهران هستیم و حمایت و اولویت بیشتر بانک مرکزی را می‌طلبد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست