جنجال اصفهانی ها در صحن علنی مجلس در موضوع مدیر بازنشسته فولاد مبارکه
دوشنبه 08 مهر 1398, 12:39

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خطاب به وزیر صمت گفت: یکی از بازنشستگان بابیش از 40 سال سابقه کار هم اکنون عضو موظف هیات عامل ایدرو است و تازه با حکم و امضا وزیر به عنوان عضو موظف منصوب شده است.

به گزارش رویش نیوز حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال ملی خود از رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حضور بازنشستگان در ایدرو و ایمیدرو علی‌رغم صراحت منع به کارگیری و تذکرات نهادهای نظارتی گفت: یک سال است که از تصویب اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان گذشته است، ولی ما شاهد قانون‌شکنی با روش‌های مختلف در زیر مجموعه دولت هستیم.

وی افزود: وزارت صمت که یکی وزارتخانه عریض و طویل است این قانون را در سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه‌اش اجرایی نکرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: وزیر صمت صراحتا ذیل نامه آقای قاضی‌پور نماینده ارومیه به معاون خود دستور داده‌اند که دلیل عدم اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را بیان کند و گویا هدف وزیر آن است که افکار عمومی را فریب دهد؛ چراکه بعد از موج رسانه‌ای شدیدی که در مورد این دستور ایجاد شده هیچ اقدامی هم در این وزارتخانه صورت نگرفت.

موسوی لارگانی گفت: یکی از بازنشستگان با بیش از 40 سال سابقه کار عضو موظف هیات عامل ایدرو است و تازه هم با امضا و حکم وزیر صمت به عنوان عضو موظف هیات عامل منصوب شده است.

وی ادامه داد: یک نفر بازنشسته در وزارت صمت وجود ندارد، بلکه یک نفر یک نفر هستند. این در حالی است که حتی در معاونت‌ها هم این بازنشستگان حضور دارند.

موسوی لارگانی گفت: سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان به صراحت در نامه‌ای اعلام کرده که مدیرعامل فعلی فولاد مبارکه از تاریخ 90/10/1 بازنشسته است اما از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، وی معاون وزیر راه شد در حالی که پیش از آن حقوق بازنشستگی دریافت می‌کرد، اما در دولت اعاده به کار شد.

وی تصریح کرد: من فایل صوتی اظهارات آقای شجاعی دادستان دیوان محاسبات را دارم که وی اعلام می‌کند، معتقد است که مجتمع فولاد مبارکه شامل حال عدم حضور بازنشستگان می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خطاب به رحمانی وزیر صمت گفت: دولت باید بگوید که چه افرادی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شود، نه آقای الستی.

موسوی لارگانی تصریح کرد: آقای رحمانی چه شده است که وقتی سرپرست ایمیدرو به شما نامه می‌زند و تعداد و اسامی بازنشستگان را به شما اعلام می‌کند و در راس بازنشستگان آقای عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه معرفی شده، اما با این حال مدیرعامل شرکت گل‌گهر و مدیرعامل شرکت ملی مس را تغییر دادید ولی آقای عظیمیان بازنشسته و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه همچنان در راس کار است؟

وی افزود: وقتی دولت روی کار آمد گفتیم که شما و آقای روحانی و آقای نوبخت سابقه حضور در مجلس را داشته و قطعا قانون را اجرا خواهید کرد و مگر می‌شود که شما و دولت بخشی از قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرا کنید و بخش دیگری را خیر.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس اظهار داشت: چگونه مجتمع فولاد مبارکه برای سه سال و بدون هیچ مناقصه‌ای الکترود خرید می‌کند و چگونه 650 میلیون دلار هزینه برای خریدهای این شرکت انجام شده است؟

موسوی لارگانی گفت: به چه دلیلی حجم زیادی پول به حساب اداره اوقاف استان اصفهان ریخته شده است و به نظر می‌رسد پول پاشی خاصی انجام شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید شرکت فولاد مبارکه 10 میلیون و 300 هزار تن است ولی دولت این ظرفیت را 8 میلیون تن در نظر گرفته تا بگوید نسبت به ظرفیت 7 میلیونی سابق اضافه تولید داشته است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس اظهار داشت: سود فولاد مبارکه در سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان بود و حتی پیش بینی می‌شود که امسال این رقم به 12 هزار میلیارد تومان برسد.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: چرا باید یک شهردار که هیچ تخصصی ندارد مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه باشد؟

در هنگام صحبت های موسوی لارگانی، زهرا سعیدی مبارکه، به اعتراض به اظهارات نماینده فلاورجان، در صحن فریاد کشید که  محسن کوهکن، احمد امیر آبادی فراهانی ونورمحمد  تربتی نژاد او را به آرامش دعوت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۲ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس، از پاسخ  وزیر صنعت درباره اینکه علت اصرار به استمرار حضور بازنشستگان در وزارت صمت و شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو و ایدرو علیرغم صراحت قانون و تذکرات متعدد نهادهای نظارتی به شخص شما چیست و تحت فشار چه اشخاص یا مسئولیتی در این خصوص قرار دارید، قانع شدند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.