نا آرامی های اخیر توسط نظام ایجاد و مدیریت شد !
لطفا دستِ نظام را رو کنید :
شنبه 02 آذر 1398, 11:50

 

یادداشت میهمان- احسان خادمی: شاهدان نا آرامی های هفته ی قبلِ ایران می گویند این اتفاقات همگی ساختگی بوده و بیشتر برای تخلیه هیجانات مردم و سپس برای تثبیت قیمت بنزین به همان قیمت مطلوبی که نظام می خواهد راه افتاده است!

اعلام بدون اطلاع آنهم در شب عید تصمیم گیری در جلسه ای ۳ نفره، که هیچ جایگاهی در قانون اساسی ندارد! حمایت بی چون و چرای رهبر ایران از سران قوا و نوع حوادث و خرابی ها و رخ دادن این اتفاقات در سردترین هفته ی سال به صحت این ماجرا قوت می بخشد!

مرجان از شیراز می گوید: مردم بدنبال اعتراض مسالمت آمیز بودند و صرفا می خواستند به گرانی بنزین واکنش نشان دهند ولی با ورود عده لباس شخصی که ماسک به صورت زده بودند ورق بر گشت و تظاهرات بر ضد نظام ایران شد، هیجانات جوان ترها، آنها را با آن عده اندک متحد ساخت!

شروین از کرج معتقد است لباس شخصی ها آموزش دیده بودند و گاها در مدتِ کمتر از ۱۵ دقیقه بانک و تجهیزاتش و یا اتوبوس ها را به آتش می کشیدند!

شیرین از اصفهان هم می گوید این عده معدود به زبانِ فارسی مکالمه نمی کردند و احتمالِ اینکه سربازان عراقی، سوری و یا لبنانی باشند بسیار است!

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود می گوید اکثر کشته شده های این حوادث نیز محکومین به اعدام و حبس های دراز مدت هستند که توسط نظام و جهت باورپذیری بهتر حوادثِ اخیر، نقشه قتل شان طراحی شده است!     

اگر "روح الله زم" دستگیر نشده بود خبر فوق می توانست در صدر اخبار "آمد نیوز" باشد و مسلما عده ای هم باورش می کردند .

معتقدم دروغ پردازی های دستگاه های مختلف و ارائه آمارهای عجیب و غریب از روند مناسب اوضاع اقتصادی، همچنین دروغ های بزرگی چون مبارزه با فساد و بی عدالتی و ایجاد امیدواری های کاذب، باورپذیری اخبارِ "آن طرفِ آبی" را بیشتر می کند!

معتقدم اختلاس ها و رانت خواری ها و فامیل بازی های مسولین در رده های بالا و سرایت آن به زیر دست ها و نوچه هایشان باعث شده مردم از آنها فاصله گرفته و به طریق اولی حرفشان را نپذیرند و مسلما در چنین شرایطی "آمد نیوز"ها مرجعیت پیدا خواهند کرد!

معتقدم ملاحظات سیاسی و جناحی و انفعال در برخورد با فاسدان دانه درشت و کم رنگ شدن نقش مردم در اداره کشور و عدم شفافیت مسولین با آنها، زمینه ساز گرایش بخشی از مردم به "خاندان پهلوی" می شود!

معتقدم عدم برخورد با مفسده هایی چون ربا که جنگ با خداست و یا برخورد با فسادهای اداری و سیستمی مثل رشوه همچنین سکوت علما و مراجع و مصلحت اندیشی های آنها در چنین مواردی باعث می شود پرچم‌ اعتراضات بدست غریبه ها بیافتد و آنها بجای علما و بیوت شان، اتاق فرمانِ معرکه های اینچنینی را مدیریت کنند!

علت دیگر این گرایش عملکرد ضعیف و ناامید کننده رسانه ملی است که با انواع سانسور ها و مخالف کُشی ها و ممنوع التصویر کردن ها و رفتارهای گزینشی، اعتماد مردم را از دست داده و هر روز در منجلاب این رفتار مضحک خود بیشتر دست و پا می زند و بیشتر فرو می رود!

به موارد فوق عدم ارائه صحیح آموزش های رسانه ای را اضافه کنید، مساله ای که به علت نگاه نادرست مسئولین صرفا در آموزش عدم رجوع به سایت های مستهجن و شبکه های ضد انقلاب خلاصه می شود و افزایش "قدرت تحلیل" در آن دیده نمی شو ! فتامل

 

نظرات

- حمید
آیا باز داشت شدگان نسبت به خسارت های وارد شده مواخذه خواهند شد. یا باید دوباره جیب مرد این هزینه ها را پرداخت کند. لازم است نسبت به خسارت های وارد شده هزینه بدهند.
1398-09-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.