پذیرش حوزه علمیه مشکات اصفهان با رویکرد تربیت طلاب تراز انقلاب +جزئیات
دوشنبه 19 خرداد 1399, 08:31

 

قائم مقام مدرسه علمیه امام کاظم (ع) (مشکات اصفهان) گفت: حوزه‌های علمیه مشکات با رویکرد تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی در عرصه تبلیغ علمی و در عرصه مدیریت برای جامعه هدف شامل دانشگاه‌ها و دانشجویان از سال ۱۳۹۷ تأسیس شده و امسال نیز پذیرش دارد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از ندای اصفهان، حجت‌الاسلام مهدی اجتهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که علوم مختلف با سرعت در حال نظریه‌پردازی و گاهی پیشرفت هستند و علوم انسانی و اسلامی هم نیازمند این تحول هستند.

قائم مقام مدرسه علمیه امام کاظم (ع) (مشکات اصفهان) افزود: در چنین شرایطی لازم بود حوزه‌های علمیه به سمت تخصصی شدن حرکت کنند، امروز حوزه‌های سنتی با حفظ اهداف بلند مدت مانند تقویت و به‌روزرسانی فقه جواهری در حال فعالیت هستند، حوزه‌های علمیه سفیران با رویکرد تربیت مبلغان کارآمد فعالیت می‌کنند و مراکز تخصصی حوزه در رشته‌های مختلف برای سطوح عالی فعال هستند.

وی با بیان اینکه تمایز حوزه‌های علمیه مشکات مربوط به هدف آن‌هاست گفت: حوزه‌های علمیه مشکات با رویکرد تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی در عرصه تبلیغ علمی و در عرصه مدیریت برای جامعه هدف شامل دانشگاه‌ها و دانشجویان از سال ۱۳۹۷ تأسیس شده و هم اکنون ۲ دوره از طلاب در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

اجتهادی افزود: در این مدت تلاش شده که فضای علمی پویا متناسب با روحیه پرنشاط و پرانگیزه دانشجویی شکل بگیرد و البته تا رسیدن به قله شکوفایی مدرسه راه زیادی مانده است و پذیرش دوره جدید حوزه علمیه مشکات اصفهان با مزایای بهره‌مندی از طرح تحول یافته در عرصه نظام تعلیم و تربیت حوزوی، اهتمام به قرآن و حدیث در برنامه آموزشی، دوره تحصیل عمومی ۷ ساله، بهره مندی از اساتید ممتاز و فضای علمی پویا در سال تحصیلی ۱۳۹۹ -۱۴۰۰ از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی، طلبه انجام می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در حوزه علمیه مشکات 5 تیرماه می‌باشد، عنوان کرد: زمان برگزاری آزمون ششم تیرماه ۱۳۹۹ می‌باشد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره  ۰۹۱۳۳۶۶۳۰۸۴ تماس بگیرند.

همچنین می توانید برنامه تحصیلی مدرسه مشکات را از اینجا دانلود کنید.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.