تصمیم استاندار و ستاد کرونا جهت تعطیلی یک هفته‌ای مدارس اصفهان درست بوده است
شنبه 15 شهریور 1399, 12:52

 

یک عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه تراکم دانش‌آموزی در استان اصفهان زیاد است معتقدم تصمیم استاندار اصفهان و ستاد کرونا در تعطیلی یک هفته‌ای مدارس درست بوده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از با ایسنا در خصوص بازگشایی مدارس و به تعویق افتادن این بازگشایی در اصفهان برای یک هفته، اظهار کرد: از نظر اینکه استاندار اصفهان متخصص ایمونولوژی است و بیشتر به تبعات و پیامدهای باز بودن برخی مراکز از جمله مدارس آگاه هستند معتقدم استاندار با تعطیلی یک هفته‌ای مدارس قصد دارد علامتی به هیئت دولت و ستاد ملی کرونا بدهد که در تصمیم‌گیری‌هایشان بیشتر دقت کنند به خصوص که دبستانی‌ها درک درستی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند.

وی افزود: شاید یکی دیگر از دلایل تعطیلی یک هفته‌ای مدارس در اصفهان این باشد که مدارس اصفهان و برخی شهرستان‌ها هنوز آماده پذیرش حضوری دانش آموزان نبوده‌اند چرا که روز پنجشنبه تنها دو روز قبل از بازگشایی مدارس اعلام کردند کلاس‌ها به شکل حضوری تشکیل می‌شود. بنابراین باید فضای فیزیکی مدارس برای پذیرش دانش آموزان آماده شود.

این عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته اگر بخواهیم به شکل دقیق مشکل کرونا را تجزیه و تحلیل کنیم متوجه می‌شویم که تأخیر یک هفته‌ای در بازگشایی مدارس هیچ اثری در کنترل شیوع ویروس کرونا نخواهد داشت. اگر دو هفته تعطیلی بود شاید تأثیرش بیشتر بود. موج سفرهایی که در هفته قبل شاهد بودیم به طوری که ۱۲ میلیون نفر به مسافرت رفته بودند باید ۱۵ روز منتظر باشیم تا تأثیر آن را ببینیم به همین دلیل بهتر بود دو هفته مدارس در اصفهان تعطیل می‌شد.

ابطحی گفت: باید هفته آینده هم مدارس تعطیل شود و آموزش به شکل مجازی باشد. البته برخی مدارس در حاشیه روستاها و مدارس غیردولتی که تعداد دانش آموزان کمی دارند شاید بتوانند پروتکل‌ها را رعایت کنند، اما در کل با توجه به اینکه تراکم دانش‌آموزی در استان اصفهان زیاد است معتقدم تصمیم استاندار اصفهان و ستاد کرونا در این شهر در تعطیلی مدارس درست بوده است. وقتی مسئولان دولت به دلیل شیوع کرونا حتی به مجلس هم نمی‌آیند چگونه می‌گویند باید کلاس‌های درس حضوری باشد!؟ طبق احادیث مردم طبق روش زمامداران خود زندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: برخی از والدین دانش آموزان اعلام کرده‌اند که به ‌هیچ‌وجه حاضر نیستند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند چرا که نگران هستند و به خصوص بچه‌های دبستانی نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. نمی‌شود اعلام کرد زنگ تفریح باشد یا نباشد و این مشکلات ناشی از این است که برخی مسئولان معلمی نکرده‌اند و اگر معلمی کرده بودند در تصمیمات خود بهتر عمل می‌کردند.

این عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به خطراتی که وجود دارد و طبق توصیه‌های وزارت بهداشت نباید فرزندان این سرزمین را به مکان پرخطر بفرستیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.